Saran Group’tan yeni kanal geliyor!

Saran Group yakında yeni spor kanalını yayına alacak. Kanal, Türkiye’nin en zengin içerikli spor kanalı olmayı hedefliyor.

Saran Group’un yeni projesini geçtiğimiz günlerde haberlerimizde duyurmuştuk.

Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu da yeni spor kanalı ile ilgili son gelişmeleri bugün köşesine taşıdı.

YERLİ MALI EUROSPORT GELİYOR

Saran Group önümüzdeki kasım ayından itibaren spor kanalını devreye sokuyor.Karşılaştırırsak bir nevi yerli ‘Eurosport’. Grup, 90’lı yıllardan bugüne spor içeriği pazarlama tecrübesini, kendi spor kanallarında değerlendirmiş olacak. Aslında bunun ilk denemesini ‘AlmaSport’la yaptılar. Türki Cumhuriyetleri’ne yayın yapan kanalın merkezi de grup binasında bulunuyor. Şimdiden, Digitürk, D – Smart ve Turkcell Plus TV ile bu kanalın yayını konusunda anlaşma yapıldı. Peki neler var?

Burak Yılmaz’ı merak edenler!

İngiltere Premier Ligi, NBA, Diamond League Atletizm, Çin Futbol Ligi, ATP ve WTA tenis turnuvaları, dünya ve Avrupa voleybol şampiyonaları maçları, MotoGP, dünyanın en önemli golf turnuvaları ve HBO boks geceleri… Barca TV ve Bayern TV gibi önde gelen futbol kulüplerinin yayınları da mevcut.

Saran Group’un futbol hanesinde epey önemli işler de yer alıyor. Türk Milli Futbol Takımı’nın yurt içi ve yurt dışı yayın haklarının pazarlanmasına ilave olarak, 250’den fazla Avrupa kulübünün, Türkiye’nin dört büyükleri dahil 12 futbol kulübünün dünya çapında yayın haklarına sahip olmanın bu kanala yarayacağı kesin.

Tecrübeli ekip

Ekip de ayrıca Radyospor kadrosu da görev yapacak. Olimpiyatları Ajansspor üzerinden yayınlamışlardı. Bu vesileyle bir ekip oluştu. Kanalda onlardan da yararlanılacak.

İngiltere ligi kaç kanalda?

D-Smart almıştı. Digitürk’ün yeni sahibi Katarlılar parayı bastırıp Premier Lig karşılaşmalarını almışlar. Bu hafta yayındaydı. Turkcell Plus TV de yayın haklarını almış kendi aboneleri için. Duyduğum 450 bin aboneye ulaşmışlar. Bugün üç platformda Premier lig karşılaşmaları yayınlanıyor. Bir Tivibu kaldı!